Chrzest Św.

Rodzice zgłaszają się do kancelarii parafialnej przynajmniej miesiąc przed sakramentem chrztu Św. z następującymi dokumentami:

• odpis aktu urodzenia dziecka

• wyciąg z aktu ślubu rodziców

• dane osobowe rodziców chrzestnych i zaświadczenia o praktykowaniu wiary przez nich

Rodzicami chrzestnymi mogą być ci, którzy ukończyli 16. rok życia, przyjęli sakrament bierzmowania, żyją życiem sakramentalnym i nie mają przeszkód kanonicznych.

Jeśli rodzice nie zamieszkują w tutejszej parafii a pragną ochrzcić swoje dziecko, wymagana jest zgoda proboszcza rodzimej parafii na sakrament chrztu poza parafią zamieszkania. Przed chrztem zarówno rodzice, jak i rodzice chrzestni powinni przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania ( jeśli nie ma przeszkód ) i uczestniczyć w katechezach chrzcielnych.

Sakrament chrztu Św. jest udzielany podczas Mszy Św. w ostatnią niedzielę każdego miesiąca o godz. 11.30.